Koło wędkarskie „Barskie” funkcjonuje od 1983 roku. Powstało z inicjatywy ambitnych wędkarzy, aktywnych działaczy, którzy chcieli pokazać, że potrafią skupić wokół siebie – osiedla sympatyków wędkarstwa i będą propagować wędkarstwo sportowe i hobby u wielu znanych sobie osób. W każdym działaniu muszą być inicjatorzy, którzy są niespokojnymi duchami. W przypadku naszego koła byli tacy pionierzy, którzy stworzyli zespół – komitet organizacyjny – założycielski koła. W skład jego weszli:

  1. Kol. Edward Waœśko
  2. Kol. Leszek Augustyn
  3. Kol. Stefan Stopa
  4. Kol. Zygfryd Górecki

To Oni spowodowali, że podjęto ustawę ZO PZW 2/93 z 25 czerwca 1983 roku powołującą koło „Barskie”. Koło wykazywało się bardzo dużą aktywnością tak w zakresie organizacyjnym jak i sportowym. Rozrastało się też liczebnie (było nawet 250 członków). Obecnie koło liczy około 150 członków. Przyczyną takiego stanu jest wysokość opłat, na które wielu kolegów nie stać.
W okresie 20 lat zmieniali się prezesi koła i zarząd. Obecnie mamy 7-sobowy skład zarządu.
Przy tak dużej aktywności członków koła mieliœśmy wiele znaczących sukcesów. We współzawodnictwie na najlepszą sekcję młodzieżową (org. ZO PZW) w 1984 roku nasza młodzież zajęła I miejsce.

1984 r. – w zawodach muchowych ZO okręgów:
– I miejsce – Koło „Barskie”,
indywidualnie:
– I miejsce – Wacław Samoder.
Wicemistrzostwo młodzieżowe ZO juniorów
– II miejsce – Piotr Kaczor.

1984 r. – w międzynarodowych zawodach muchowych (14-17 września):
– IX miejsce – Wacław Samoder.

1984 r. – na zawodach muchowych dla młodzieży będącej na obozie:
– I miejsce – Tomasz Kowalski (koło „Barskie”).

W tymże czasie we współzawodnictwie między kołami, nasze koło zajęło I miejsce i otrzymało nagrodę – 30 tysięcy złotych.
To nie tylko w tej dziedzinie mieliśmy osiągnięcia. W organizowanym przez wiele lat przez ZO PZW konkursie wiedzy wędkarskiej dla młodzieży nasze koło osiągało bardzo dobre wyniki uzyskując przez dwa lata I miejsce, a w pozostałych bardzo wysokie lokaty. W tej pracy propagującej wiedzę wędkarską wyróżniał się kol. dr Leszek Augustyn oraz kol. prezes Józef Kaczor.

Aktywność naszych wędkarzy widoczna była też na zawodach sportowych:

1985r. i 1986r.
– V miejsce na zawodach „Lipień Popradu” zajęli: Wacław Samoder oraz Józef Kaczor

1988r.
„Lipień Popradu”
– II miejsce – Józef Kaczor
– II miejsce – drużyna „Barskie”

1985r.
Mistrzostwa Okręgu (zawody muchowe)
– I miejsce – Wacław Samoder
– I miejsce – drużyna „Barskie”.